Przedszkole LAFI Leśnica

WARSZTATY CERAMICZNE

Zajęcia ceramiczne fantastycznie rozwijają zdolności plastyczne dzieci, rozbudzają wrażliwość artystyczną i zapał twórczy.

Praca z gliną uczy kreatywności, organizacji, planowania, a także odpowiedzialności za wykonaną rzecz. W przyjemny sposób usprawnia, a nawet rehabilituje dłonie, ale przede wszystkim stanowi wspaniała zabawę.

Zajęcia prowadzone są na zasadzie doskonałej stymulującej zabawy wpływającej na: rozwój zdolności manualnych, ćwiczenie koordynacji ruchowej oraz spostrzegawczości i pomysłowości przy projektowaniu kompozycji przestrzennej. Zapoznając dzieci z dziedziną ceramiki, staramy się pobudzać w nich radość z tworzenia rzeczy pięknych i niepowtarzalnych.

 

Przedmioty wykonane przez dzieci podczas zajęć doskonale pełnią rolę użytkową i dekoracyjną w domu lub placówce, świetnie spełniają także rolę prezentów.

Zabawa z gliną jest doskonałą formą arteterapii tzn. ma właściwości terapeutyczne.

Na dzieci, które mają problemy z nadpobudliwością działa uspokajająco, niweluje napięcia, uczy koncentracji uwagi, daje możliwość wyładowania się i rozwija cierpliwość. Dzieciom nieśmiałym natomiast pozwala otworzyć się, wyrazić emocje, a dzięki pracy w grupie daje możliwość nawiązania przyjaźni i współdziałania z rówieśnikami.

To nie tylko zabawa, ale również praca motoryki małej, która daje doskonałe przygotowanie grafomotoryczne dziecka (niweluje oznaki dysgrafii), co stopniowo uwidaczniać się będzie w okresie wczesnoszkolnym podczas nauki pisania. Zmusza je nie tyko do wysiłku fizycznego, ale także umysłowego.

 

 Zapewniamy wszystkie profesjonalne materiały, narzędzia, wypały prac, fartuszki oraz uśmiech dzieci.

Call Now Button