Przedszkole LAFI Leśnica

ADAPTACJA;

Oddajesz dziecko do przedszkola. To naturalne jeżeli przeżywasz i sam nie wiesz jak się zachować. Nie zostawimy Ciebie z tym samego. Opowiedz nam o tym. Mów o swoich potrzebach, radościach, smutkach czy lękach. To co przeżywasz, jest bardzo ważne podczas adaptacji dziecka. Otwórz się na Nasze Przedszkole!

Uważamy, że każde dziecko i jego najbliżsi mają inne potrzeby, dlatego Nasze Przedszkole nie da Wam gotowego scenariusza na czas adaptacji. Jesteśmy elastyczni. Najpierw chcemy Was wysłuchać. Zrozumieć Wasze potrzeby i na tej podstawie wspólnie ustalamy jak będzie wyglądał czas adaptacji, co będzie najlepsze.

Zależy nam, żeby dzieci czuły się bezpiecznie. Prowadzimy stopniową adaptację, najpierw w obecności rodziców, której tempo dostosowujemy do potrzeb. Aby móc skupić się na dziecku i ułatwić nam start, adaptujemy dzieci w odstępie czasowym (nie wszyscy w jednym momencie). To ważne, żeby zaplanować nieco więcej czasu na adaptację.

Trzeba przyznać, że czas w którym dziecko ma iść pierwszy raz do rówieśników jest trudny. Dla dziecka jest to nowa sytuacja. Rodzice muszą w pełni zaufać placówce i być może pierwszy raz pozostawić swój Skarb pod czyjąś opieką. Nauczycielki przyjmując nowe dziecko, tak naprawdę przyjmują całą jego rodzinę. Dla nich to również nowe wyzwanie. Nie zapominajmy również o dzieciach, które już są w grupie. Niektóre są dłużej, a niektóre dopiero od kilku dni i w ciągłej adaptacji. Dla nich pojawienie się kolejnego dziecka też jest czymś nowym.

Ważne w tym wszystkim jest to, aby zrozumieć, że wszyscy jesteśmy połączeni. Połączone są nasze emocje. Moment przyjścia nowego dziecka dotyczy wszystkich. W związku z tym wymaga to od nas otwartości, zrozumienia, akceptacji i zaufania.

Chcemy, abyście wierzyli, że zostawiacie swoje dziecko w najlepszym teraz dla niego miejscu. Dążymy do tego, abyśmy się lepiej poznali i tworzyli wspólnotę, w której każdy jest ważny i w której nasze dzieci są bezpieczne i szczęśliwe.

Przyjdźcie, porozmawiajmy, opowiedzcie nam o Sobie – czekamy

Rekrutacja trwa cały rok

Zapisy i opłaty

Czesne pełen pakiet                           950 zł

Rodzeństwo / drugie dziecko            Zniżka 10%

Wpisowe 700 zł

Rodzeństwo / drugie dziecko            Zniżka 15%

Wpisowe nie zawiera materiałów edukacyjnych do języka angielskiego

Dla Państwa dzieci mamy do wyboru wyżywienie w wersji: podstawowej oraz wegetariańskiej.

Koszty wyżywienia są opłatą dodatkową i wynoszą 17 zł za dzień (śniadanie, zupa, drugie danie i podwieczorek)

Istnieje także możliwość wykupienia wersji bezglutenowej w kwocie 18,50 zł za dzień.

W ramach zajęć bezpłatnych oferujemy bardzo ciekawą i bogatą ofertę: autorskie zajęcia z języka angielskiego, renomowane warsztaty przyrodnicze, dogoterapię, znane i bardzo lubiane zajęcia muzyczne Dziadka Bacha, rytmikę, sensoplastykę,logopedię i ulubiony, ciekawy taniec.

Call Now Button